Kredyt gotówkowy na remont - czy warto się na niego zdecydować?

Kredyt gotówkowy na remont - czy warto się na niego zdecydować?

Kupiłeś mieszkanie z rynku wtórnego, które wymaga przeprowadzenia remontu, a może twoje cztery kąty wymagają gruntownego odświeżenia? Niezależnie od przypadku, czeka cię sporo wydatków. Jedną z form pozyskania potrzebnej na ten cel kwoty jest kredyt gotówkowy na remont - dowiedz się, czy na pewno jest to opłacalna opcja.

Kredyt na remont mieszkania

Remont mieszkania nie zawsze wynika z chęci całkowitej zmiany aranżacji - niekiedy zachodzi jego konieczność. Często wiąże się on z wymianą podłóg czy urządzeń sanitarnych, a także gruntowaniem i malowaniem ścian oraz mnóstwem innych czynności, które są dość mocno obciążające finansowo zwłaszcza, jeżeli zdecydujesz się skorzystać z pomocy fachowców. Zakładając, że remontem zajmiesz się sam, warto mieć jednak na względzie wysokie ceny materiałów niezbędnych do przeprowadzenia wszelkich prac. 

Dlaczego warto wziąć kredyt na remont mieszkania?

Najpopularniejszą formą finansowania remontu są kredyty gotówkowe, chociaż niektórzy decydują się również na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, w przypadku którego jednak należy mieć znacznie wyższą zdolność kredytową. W przypadku kredytu gotówkowego natomiast kwota kredytu, jaką można uzyskać, jest co prawda niższa, jednak procedury z nim związane trwają krócej oraz są bardziej przystępne. 

Kredyt gotówkowy na remont jest opłacalną opcją, dzięki której możesz w prosty sposób pozyskać kwotę niezbędną na remont domu. Przede wszystkim, decydując się na tego rodzaju zobowiązanie, nie musisz przygotowywać kosztorysu ani deklarować bankowi, na co dokładnie przeznaczysz pożyczoną kwotę, gdyż nie jest to tak zwany produkt celowy. Wystarczy jedynie w wybranym banku złożyć wniosek o udzielenie kredytu i poczekać na weryfikację zdolności kredytowej. Jeżeli przejdzie ona pomyślnie, bank przeleje na twoje konto określoną w umowie kwotę. 

Kredyt gotówkowy na remont - dlaczego warto?

Przeznaczony na remont kredyt gotówkowy wiąże się przede wszystkim z szybkim otrzymaniem gotówki. Kiedy bank dokona pozytywnej weryfikacji twojej zdolności kredytowej, kwota jest przelewana na rachunek bankowy kredytobiorcy praktycznie od ręki. Dzięki temu można rozpocząć prace remontowe niemal natychmiast, co zdecydowanie jest jedną z najważniejszych zalet. Jest to szczególnie ważne, w przypadku konieczności szybkiego oddania lokalu pod wynajem bądź poważnych uszkodzeń, które wymagają natychmiastowej interwencji.

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki warto jednak oszacować wstępnie koszty związane z remontem i sprawdzić, czy maksymalna kwota kredytu będzie wystarczająca. W tym celu powinieneś uwzględnić obecne ceny niezbędnych materiałów oraz wysokość wynagrodzenia dla fachowców, chyba że zamierzasz zabrać się za wykonanie wszelkich prac samodzielnie. Dodatkowo, jeżeli planujesz generalny remont, weź pod uwagę koszt transportu materiałów oraz ewentualnego wynajmu kontenera, przeznaczonego na śmieci wielkogabarytowych.

Zanim jednak zdecydujesz się kredyt, porównaj w internecie oferty różnych banków - zrobisz to w prosty sposób na stronie https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe. Ranking wskaże ci najtańszy kredyt gotówkowy na remont, którego warunki będą dla ciebie przejrzyste i opłacalne. W porównywarce znajdziesz oferty wyłącznie sprawdzonych instytucji finansowych oraz w prosty i darmowy sposób sprawdzisz całkowity koszt kredytu, okres spłaty czy ratę kredytu. Jest to również dużo wygodniejsze rozwiązanie, dzięki któremu zamiast stać w kolejkach każdej interesującej cię placówki bankowej, by uzyskać niezbędne informacje, możesz dowiedzieć się wszystkiego o dowolnej porze, bez konieczności wychodzenia z domu.