Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Kolekcja Night Queen Paradyż My Way by Gosia Baczyńska zwycięzcą konkursu w kategorii Best Polish Design

Kolekcja Night Queen Paradyż My Way by Gosia Baczyńska zwycięzcą konkursu na Best Polish Design na 4 Design Days w Katowicach.

Aldona Chudzicka - Dyrektor ds. rozwoju produktu Ceramika Paradyż i Beata Dela - Product Menager Ceramika Paradyż w piątek 28 stycznia 2022 odebrały nagrodę w kategorii Best Polish Design podczas tegorocznej edycji 4 Design Days w Katowicach. Ta prestiżowa nagroda dla najlepszego polskiego projektu przypadła Ceramice Paradyż za wyjątkowy projekt z kolekcji Night Queen Paradyż My Way by Gosia Baczyńska. Wyjątkowa fuzja świata mody i ceramiki użytkowej zaowocowała projektem o unikalnej elegancji i niepowtarzalnym stylu.

0
Beata Dela – Product Menager Ceramika Paradyż i Aldona Chudzicka – Dyrektor ds. rozwoju produktu Ceramika Paradyż.

O współpracy z Gosią Baczyńską, o pomyśle i inspiracjach kolekcji Night Queen Paradyż My Way by Gosia Baczyńska rozmawiamy z Aldoną Chudzicką – Dyrektorem ds. rozwoju produktu Ceramika Paradyż i Beatą Delą – Product Menagerem Ceramika Paradyż.

Redakcja:
Skąd pomysł na tak oryginalny projekt i jak wyglądała współpraca z Gosią Baczyńską?

Aldona Chudzicka:

Współpraca z Gosią Baczyńską była niesamowicie inspirująca dla Ceramiki Paradyż. Projektantka uczestniczyła na każdy etapie tworzenia projektu i produktu od samego początku, zaczynając na inspiracjach a na gotowym produkcie kończąc. W przypadku tej kolekcji inspiracją były tkaniny Gosi Baczyńskiej, które dostaliśmy od projektantki, mieliśmy szanse je dotknąć, analizować w trakcie ruchu i w trakcie pracy na ludzkim ciele. Te wszystkie elementy składają się na kolekcje Night Queen która jest niezwykle dynamiczna, żywiołowa, pełna ekspresji oraz elegancka i wytworna zarazem.

0
Zwyciężczynie kategorii Best Polish design z prowadzącymi galę.

Beata Dela:

To co było najważniejsze w tej kolekcji to odtworzenie ruchu tkaniny, ale na płaskiej, ceramicznej powierzchni. Co nie jest łatwym zadaniem, a wręcz niemożliwym do wykonania. Dzięki naszemu doświadczeniu, użytym materiałom i technologią nam się po prostu udało.
Przez to, że branża modowa i branża ceramiki home&decor są tak różnymi branżami, to połączenie dało nową energię i pomysły. Dwie tak skrajne materie jak tekstylia i ceramika, po połączeniu przyniosły nowe rozwiązania i nową jakość. Dzięki tak innowacyjnemu podejściu do designu udało nam się zdobyć tak prestiżową nagrodę.

Aldona Chudzicka:
Odwzorowanie materiału w ceramice nie jest czymś nowym. Ale w tym przypadku mogliśmy spojrzeć na ceramikę oczami Gosi Baczyńskiej, trochę z innego świata i innej branży – i ta świeżość spojrzenia dała tak niesamowite efekty. Każdy projekt, ten także, wymagał wielu prób. Tak skrupulatne doprowadzenie go do samego końca, zwracanie uwagi na każdy szczegół dały tak niesamowite efekty, które teraz owocują w postaci nagrody Best Polish Design na katowickim 4 Design Days. Cały zespół Ceramiki Paradyż był bardzo zaangażowany w ten projekt a praca na formacie 40 x120 cm była nie lada wyzwaniem, ponieważ to największy format produkowanej w Polsce płytki ściennej.

0