Katowickie 4 Design Days już za nami!

4 Design Days to największe wydarzenie poświęcone tematyce nieruchomości, designu, wzornictwa i wyposażenia wnętrz w tej części Europy.

27-30 stycznia 2022 Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach już po raz 6. gościło pod swoim dachem ponad 9 tys. osób, 200 wystawców i 230 prelegentów w ramach 4-dniowego święta designu. Sesje, debaty, prezentacje i wszystko to w otoczeniu najbardziej prestiżowych produktów i marek z branży wnętrzarskiej. 4 Design Days to największe wydarzenie poświęcone tematyce nieruchomości, designu, wzornictwa i wyposażenia wnętrz w tej części Europy. 4 Design Days podzielone było w tym roku na 2 dni branżowe i 2 dni otwarte.

Największe wydarzenie w tej części Europy

0
Stoisko szwajcarskiej firmy Geberit.

Podczas tegorocznej edycji 4 Design Days w Katowicach spotkali się architekci, projektanci i producenci - którzy mieli okazje podyskutować na tematy najnowszych trendów oraz zaprezentować najnowsze rozwiązania z dziedziny home&decor.
Niewątpliwym atutem tego ważnego wydarzenia jest możliwość wzajemnej inspiracji i poznania najlepszych rozwiązań, ponieważ ważna częścią 4 Design Days są wystawcy – producenci i dostawcy elementów wyposażenia wnętrz, którzy pokazują swoje najnowsze rozwiązania.

Najnowsze trendy i premiery

4 Design Days to także premiery nowych kolekcji produktów home&decor i najnowszych rozwiązań dotyczących aranżacji wnętrz i sposobów rozwijania tej dziedziny przemysłu i designu. Oprócz producentów i dostawców mebli, rozwiązań łazienkowych, inteligentnych domów czy elementów małej architektury można było poznać najnowsze rozwiązania w wykorzystywaniu mechanizmów AI (sztucznej inteligencji) w branży wnętrzarskiej.

Innowacyjność i nowe technologie

Na tegorocznych 4 Design Days swoje rozwiązania w branży rozwojów mechanizmów AI zaprezentowała firma AboutDecor. Stworzony przez nią portal inspiracyjny www.aboutdecor.pl z autorskim narzędziem i sposobem na dostarczanie użytkownikom odpowiedniej treści idealnie wpisał się w dzisiejszy trend sprzedaży i prezentowania aranżacji i produktów on-line.

0
AboutDecor- innowacyjne technologie AI.


- Nie mogliśmy wybrać lepszego miejsca i czasu na debiut naszego portalu AboutDecor – mówi Grzegorz Kozłowski jeden z założycieli i pomysłodawców portalu.  - Zainteresowanie i informacje zwrotne jakie otrzymaliśmy od firm z branży home&decor, architektów, projektantów i miłośników dobrego designu dodały nam skrzydeł i potwierdziły, że na naszej platformie każdy znajdzie coś dla siebie. Dziękujemy za tak niesamowite przyjęcie i zapraszamy na naszą stronę www.aboutdecor.pl po najnowsze, topowe projekty wnętrz i oryginalne aranżacje, tysiące wyjątkowych inspiracji dla nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Podczas tegorocznej edycji 4 Design Days   wręczono nagrody zwycięzcom konkursu Property Design Awards oraz nagrodzono projektantów i produkty w konkursie Dobry Design 2022.

Property Design Awards 2022

Laureatami konkursu Property Design Awards 2022 zostali:

Kategoria „Bryła: Hotel”: Cukrownia Żnin
Kategoria „Bryła: Biurowiec”: Cavatina Hall w Bielsku-Białej
Kategoria „Bryła: Obiekty Publiczne”: Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie
Kategoria „Bryła: Przestrzeń Publiczna”: Most Europejski na Odrze w Siekierkach
Kategoria „Design – Wnętrza: Hotel”: Cukrownia Żnin
Kategoria: „Design – Wnętrza: Biuro”: nowa siedziba Echo Investment w Warszawie
Kategoria: „Design – Wnętrza: Obiekty Publiczne”: przestrzeń użytkowa w Filharmonii Opolskiej
Kategoria: „Design – Wnętrza: Przestrzeń Handlowo-Usługowa”: przestrzeń restauracyjna Food Hall w Browarach Warszawskich.

Dobry Design 2022

0
Zwycięzca kategorii Best Polish Design - Ceramika Paradyż.

Nagrody „Dobry Design” przyznane zostały w 12 kategoriach i 3 kategoriach „specjalnych”.
W kategorii Meble zwyciężyła Kolekcja mebli modułowych Miu Magic, Miuform.
W kategorii Meble biurowe wygrała HushHybrid, budka akustycznej marki Hushoffice, Mikomax.
Laureatem w kategorii Kuchnie został Zlewozmywak Magnetic, Deante.
Najlepszy produktem w kategorii AGD kuchenne została Chłodziarko-zamrażarka w stylu retro z pop-artowym wizerunkiem Fryderyka Chopina z serii Vestfrost Art Collection, Vestfrost.
Kolejną kategorią było Wyposażenie łazienki. Jury nagrodziło Kolekcję Arte, Marmite.
W kategorii Tkaniny, tytuł Dobry Design 2022 powędrował do Materiał tapicerski Toronto EN, Lumatech.
Laureatem kategorii Dekoracje zostało Węglowe lastryko, Bori Studio Borys Moryl.
W kategorii Oświetlenie zwyciężyła Kolekcja lamp szklanych Bibe, Embassy Interiors.
Nagroda Dobry Design 2022 w kategorii Podłogi i ściany powędrowała do Tapety Kyoto Biolen Terra, DEKORAMI Design Wallcovering (marka firmy Technocolor).
Jury wręczyło nagrodę Dobry Design 2022 w kategorii Drzwi i Okna Drzwiom wewnętrznym Iriom.
Laureatem w kategorii Smart Home został SUpark, przydomowy garaż podziemny, Supark, firmy Losnig.
W kategorii Mała Architektura nagrodzono produkt Vjetra innowacyjna kostka brukowa o unikatowej formie geometrycznej, Bruk.

Best Polish Design

W kategorii Best Polish Design tytuł Dobry Design 2022 otrzymała Kolekcja Night Queen Paradyż My Way by Gosia Baczyńska, projekt: Gosia Baczyńska dla marki Ceramika Paradyż.

Best Polish Designer

W kategorii Best Polish Designer laureatem został Oskar Zięta, artysta, architekt, projektant procesów.
W kategorii Best Polish Designer under 30 nagrodzono Klaudię Gołaszczyk, absolwentkę ASP w Katowicach, finalistkę konkursu Young Design i make me! za wyjątkowy projekt RELIGA HEART, czyli sterownika pompy wspomagania serca.

0
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach już po raz 6. gościło pod swoim dachem ponad 9 tys. osób, 200 wystawców i 230 prelegentów.