Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Kiedy postawić na fototapetę?

Urządzanie wnętrz to ważny etap w życiu każdego człowieka. Wybór mebli, dodatków, kolorów ścian czy tapet często wpływa na nasze samopoczucie i nastrój. Jednym z ciekawszych rozwiązań, które możemy wykorzystać w dekoracji ścian, jest fototapeta. Warto zastanowić się, kiedy postawienie na ten element wystroju okaże się być dobrym wyborem. W artykule poniżej przedstawimy kilka możliwości, które daje wybór fototapety do mieszkania.

Fototapeta jako centralny punkt pomieszczenia

Jeśli chcemy, aby fototapeta (kupiona np. na https://naklejkomania.eu/fototapety) była centralnym elementem wystroju, warto postawić na nią od razu, jeszcze przed wyborem wszystkich dodatków. Wówczas możemy dobrać pozostałe elementy wnętrza tak, aby harmonijnie współgrały z motywem na tapecie. W pokoju dziennym dobrym pomysłem będzie fototapeta przedstawiająca krajobraz, co pozwoli na stworzenie wrażenia większej przestrzeni i wprowadzi do wnętrza relaksujący nastrój. W sypialni natomiast warto postawić na fototapetę przedstawiającą np. las lub łąkę, co umożliwi wyciszenie i odpoczynek po ciężkim dniu. Obecnie wybór fototapet jest ogromny, dzięki czemu mamy możliwość zakupu produktów, które nie tylko się nam podobają, ale również idealnie wpasują się w wystrój i klimat wnętrz. 

Fototapeta jako ciekawy dodatek. Co warto wiedzieć?

Jeśli nie chcemy, aby fototapeta była centralnym punktem wystroju, możemy zastosować ją jako dodatek. Dobrym pomysłem jest wybranie fototapety o stonowanym motywie lub jednokolorowej, która będzie ciekawym tłem dla reszty elementów wnętrza. W kuchni warto postawić na fototapetę przedstawiającą np. owoce czy warzywa, co pozwoli na stworzenie ciekawego motywu w pomieszczeniu. W pokoju dziecka możemy umieścić wzory z ulubionymi postaciami z bajek, co na pewno ucieszy malucha i umożliwi stworzenie przyjaznego dla dziecka klimatu, w którym rozwijanie się będzie przyjemnością. 

Warto pamiętać, że fototapeta nie musi być umieszczona na każdej ścianie. Możemy zastosować ją tylko na jednej, co pozwoli na stworzenie ciekawego akcentu w pomieszczeniu. Fototapety są łatwe w montażu i demontażu, dzięki temu zmiany wystroju nie stanowią problemu.

Fototapeta to interesujący element wystroju, który warto wziąć pod uwagę przy aranżacji wnętrz. Decydując się na fototapetę, należy pamiętać o tym, aby dopasować ją do reszty elementów wystroju, tak, aby współgrała z całością.