Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Jak ze zdjęć zrobić kolaż - zrób samodzielnie kolaż

Aboutdecor - shutterstock

Kolaż ze zdjęć to niewątpliwie niesamowita pamiątka, praktycznie dla każdego z nas. Jest to coś, co praktycznie powinno zawisnąć na ścianach każdego domu, przedstawiając życie jego mieszkańców i opowiadając ich historię. Jest to również doskonały pomysł na prezent dla wszystkich bliskich Ci osób. Co więcej, może on być naprawdę wyjątkowy, ponieważ bez wielkiego trudu i wysiłku można wykonać go zupełnie samemu, bez niczyjej pomocy. Wszystko to sprawi, że nasz kolaż będzie naprawdę oryginalny i jedyny w swoim rodzaju.

Jak zrobić kolaż?

Tak naprawdę najważniejszy jest odpowiedni pomysł - wszystkie kolejne kwestie przyjdą już w zasadzie same. Tym samym przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, jak chcemy, aby wyglądał nasz kolaż - tzn. między innymi jakie ma on mieć wymiary i z czego chcemy go wykonać. Wszystkie te elementy powinny kolejno sprawić, że zakupimy wszystkie potrzebne nam do jego wykonania materiały i będziemy mogli przystąpić do działania.

Trzeba przy tym pamiętać także o tym, że w kolażu ważna jest nie tylko ramka, którą zastosujemy do obklejenia jej zdjęciami. Ważne jest także, a może nawet przede wszystkim to, w jaki sposób ułożymy na nim zdjęcia. Musimy zrobić to przede wszystkim tak, aby każde zdjęcie odpowiednio wyeksponować i aby żadne zdjęcie nie przytłaczało tego drugiego. Zatem odpowiednie rozmieszczenie zdjęć to chyba pierwsza i najważniejsza zasada wykonywania kolażu.

Zrób kolaż - krok po kroku

Chcąc zebrać wszystkie najważniejsze elementy wykonywania kolażu warto zastanowić się nad tym, w jakiej kolejności powinno się je wykonywać, nie zapominając przy tym również o etapie wywoływania zdjęć. Tym samym należy kolejno:

  • wywołać zdjęcia, które chcemy umieścić na kolażu
  • przemyśleć koncepcję potrzebną do wykonania kolażu
  • zakupić odpowiednie materiały do jego wykonania samemu
  • odpowiednio rozmieścić zdjęcia
  • użyć właściwej techniki przyklejania zdjęć
  • ewentualnie w jakiś ciekawy sposób ozdobić nasz kolaż
  • znaleźć najlepsze miejsce w domu na powieszenie lub ustawienie naszego kolażu

Jak widać, samodzielne wykonanie kolażu tak naprawdę jest banalnie proste i nie wymaga od nas posiadania żadnej tajemnej wiedzy. Jest to zatem równocześnie bardzo prosty i tani, a jednocześnie naprawdę wzruszający pomysł na prezent dla naszych bliskich. Z pewnością każdy powinien docenić go tym bardziej, jeśli zobaczy jeszcze dodatkowo nakład, włożonej przez nas w jego wykonanie pracy. Wszystko to razem sprawia, że taki prezent wydaje się być naprawdę oryginalny i idealny, np. dla babci, czy dziadka. Zaangażuj do wykonywania kolażu również swoje dzieci, spraw Wam świetną zabawę i stwórzcie razem najwspanialszy kolaż, przedstawiający życie Waszej rodziny. Kolaż ze zdjęć jak zrobić - nie musisz już pytać - wystarczy robić, gdyż jego wykonanie nie mogłoby być łatwiejsze. Oczywiście zawsze można zamówić już gotowy kolaż w firmie, wywołującej Twoje zdjęcia, ale czy warto się pozbawiać takiej zabawy i satysfakcji z wykonania go zupełnie samemu?