Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Jak urządzić przedpokój - porady na 2022 rok

Warto zadbać o to, by pomieszczenie to było eleganckie i wyposażone w wysokiej jakości meble oraz dodatki.

Przedpokój, choć z pozoru mniej istotny od salonu, sypialni czy kuchni, ma bardzo duże znaczenie i stanowi wizytówkę Twojego mieszkania lub domu. To w tym miejscu powitasz swoich gości i wywrzesz na nich pierwsze wrażenie. Dlatego też warto zadbać o to, by pomieszczenie to było eleganckie i wyposażone w wysokiej jakości meble oraz dodatki. Jak urządzić przedpokój w sezonie 2021/2022? Oto kilka modnych i funkcjonalnych rozwiązań, dzięki którym z całą pewnością osiągniesz satysfakcjonujący efekt!

Jak urządzić przedpokój? Na początek zadbaj o podłogi i ściany!

0
Ciekawą alternatywą będą panele drewniane.

Tym, co najbardziej rzuca się w oczy w przedpokoju, są oczywiście ściany i podłogi, które mają największy wpływ na jego wystrój. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście pomalowanie ścian za pomocą farby – najlepiej takiej, która będzie cechowała się wyższą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz czyszczenie. Oprócz rodzaju produktu duże znaczenie ma też kolor – w tym sezonie, tak jak w poprzednich, dużym zainteresowaniem cieszą się barwy jasne i pastelowe. Nie tylko sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe, ale wpływają też pozytywnie na komfort użytkowników.

Jak urządzić przedpokój w oryginalny sposób? Możesz zastosować popularne dzisiaj pasy – zarówno poziome, jak i pionowe – które sprawią, że hol będzie prezentował się jeszcze bardziej elegancko. Alternatywą są tapety – zwłaszcza fototapety oraz te 3D, które zapewniają efekt głębi. Są łatwe w montażu i pozwolą Ci jeszcze oryginalniej zaaranżować pomieszczenie.

Co z podłogami? Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na to, by były one odporne na uszkodzenia, w tym zarysowania. Przedpokój jest bowiem mocno eksploatowanym wnętrzem, do którego wnosi się dużo piasku i innych zanieczyszczeń. Najlepiej sprawdzą się w tym wypadku płytki ceramiczne, które dzięki ogromnej różnorodności wzorów i kolorów łatwo dopasujesz do swojego holu. Polecamy zwłaszcza płytki w odcieniach szarości, a także imitujące drewno.

Ciekawą alternatywą będą panele drewniane, które łatwiej dopasujesz pod względem estetyki do innych wnętrz w swoim domu. Pamiętaj jednak o tym, by pod kątem klasy użyteczności były one dopasowane do miejsc intensywnie użytkowanych. Zainwestuj też w wycieraczkę i dokładnie oczyszczaj podeszwy butów przed wejściem do przedpokoju.

Nowoczesne oświetlenie w przedpokoju

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest odpowiednie oświetlenie – biorąc pod uwagę fakt, że dostęp promieni słonecznych do holu jest zwykle ograniczony, powinno ono posiadać dużą moc. Polecamy zwłaszcza lampę górną – w formie eleganckiego żyrandola lub nowocześniejszego plafonu – a także światło boczne, najlepiej umiejscowione po obu stronach lustra.

Jak urządzić przedpokój w ciekawy sposób? Rozwiązaniem, które obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem, są taśmy LED. Pozwalają one nie tylko na doskonałe oświetlenie wnętrza, ale również dają spektakularny efekt. Możesz umieścić je również we wnęce albo regipsowej zabudowie.

Lustro i meble

Niezbędnym elementem wyposażenia przedpokoju jest lustro. Najlepiej umieścić je na największej ze ścian albo na drzwiach szafy – dzięki temu będziesz mógł postawić na odpowiednio duży wymiar, który obejmie całą sylwetkę każdego domownika czy gościa. Lustro może być ciekawym elementem dekoracyjnym, który dodatkowo powiększy optycznie przestrzeń. Polecamy rozwiązania zdobione eleganckimi ramkami czy ornamentami.

Jak urządzić przedpokój, aby był maksymalnie funkcjonalny? Niezbędne okaże się oczywiście zainwestowanie w odpowiednie meble – zwłaszcza dużą szafę na ubrania. Może być ona zabudowana lub wolnostojąca, w zależności od układu holu i jego wielkości. Polecamy również ustawienie szafki na buty oraz komody, które będą bardzo przydatne na co dzień.

Nie zapomnij także o odpowiednim wieszaku na ubrania oraz siedzisku, które pozwoli np. na wygodne zakładanie obuwia. Ogrom możliwości związanych ze stylem mebli do przedpokoju sprawi, że z całą pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie – bez względu na to, czy hol jest zaaranżowany w nowoczesnym, czy nieco bardziej klasycznym stylu.

0
Przedpokój, choć z pozoru mniej istotny od salonu, sypialni czy kuchni, ma bardzo duże znaczenie i stanowi wizytówkę Twojego mieszkania lub domu.