Jak otworzyć drzwi bez klucza?

W każdym mieście, zarówno tym mniejszym, jak i większym, możesz skorzystać z usług pogotowia zamkowego.

Zatrzaśnięte drzwi albo zgubiony klucz to problem, który może dotknąć każdego z nas. Co więcej, w przypadku starszych zamków może dojść do złamania klucza podczas próby wejścia do domu czy mieszkania. Co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście pierwszym i najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest telefon do ślusarza. Czy jednak można uniknąć takiego sposobu? Sprawdźmy, jak otworzyć drzwi bez klucza, by trwale nie uszkodzić zamka!

Profesjonalna metoda, czyli lockpicking

Problemy z zamkami dotyczą wielu z nas.

Z pewnością widziałeś w wielu filmach skuteczne próby otwierania drzwi bez klucza, które odbywały się przy użyciu specjalistycznych narzędzi, tzw. wytrychów. Metody tego typu stosowane są przez bohaterów kina akcji oraz… ślusarzy. Wymagają wiedzy, doświadczenia i umiejętności, ponieważ niewłaściwe manipulowanie mechanizmem zamka może okazać się nie tylko bezowocne, ale również spowodować jego trwałe uszkodzenie.

Dlatego też, mimo skuteczności tego sposobu, samodzielny lockpicking nie jest wskazany. Co więcej, takie działanie przeprowadzane przez osoby do tego nieuprawnione traktowane jest jako wykroczenie, dlatego też nie polecamy samodzielnego używania wytrychów – nawet  w sytuacji, gdy próbujesz dostać się do własnego mieszkania czy domu!

W takim razie jak otworzyć drzwi bez klucza? Sprawdźmy, czy pomocne okażą się domowe metody, które są często polecane w Internecie.

Domowe sposoby – czy warto z nich korzystać?

W Internecie nie brakuje filmików instruktażowych oraz poradników, w których specjaliści pokazują, jak otworzyć drzwi bez klucza. Najczęściej wykorzystują do tego celu śrubokręty oraz twarde druciki, jednak w praktyce na niewiele się one zdadzą. Przede wszystkim dlatego, że współczesne zamki antywłamaniowe stanowią dla zdecydowanej większości osób, które nie posiadają odpowiedniego wyszkolenia, przeszkodę nie do pokonania. Co więcej, podobnie jak w przypadku wytrychów, wszelkie tego typu próby mogą spowodować uszkodzenie zamka. A to narazi Cię na dodatkowe koszty.

Dlatego też w sytuacji, gdy doszło do złamania lub zgubienia klucza albo uszkodzenia zamka, nie warto podejmować jakichkolwiek samodzielnych prób dostania się do wnętrza. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług ślusarza, do którego numer błyskawicznie znajdziesz w Internecie – niezależnie od tego, gdzie mieszkasz.

Jak otworzyć drzwi bez klucza? Niezbędna okaże się pomoc specjalisty!

W każdym mieście, zarówno tym mniejszym, jak i większym, możesz skorzystać z usług pogotowia zamkowego. Znalezienie numeru do specjalisty nie jest trudne – wystarczy do tego telefon z Internetem. A efekt będzie w stu procentach satysfakcjonujący. Przeszkoleni specjaliści zapewnią bezpieczne otwarcie zamka bez ryzyka jego uszkodzenia i poradzą sobie z tym w maksymalnie kilkanaście lub kilkadziesiąt minut.

Co więcej, ślusarz doradzi Ci odpowiednie rozwiązania, które pozwolą zwiększyć poziom bezpieczeństwa i zminimalizować ryzyko przyszłych włamań. Dlatego też, chcąc dowiedzieć się, jak otworzyć drzwi bez klucza, skontaktuj się z pogotowiem zamkowym – gwarantujemy, że nie będziesz żałować!

Sposób na bezpieczeństwo – wymiana zamka

Problemy z zamkami dotyczą wielu z nas – mechanizmy pod wpływem wielu lat intensywnego eksploatowania ulegają zużyciu i z czasem mogą odmawiać posłuszeństwa. Dlatego też w przypadku jakichkolwiek kłopotów związanych z pracą zamka albo trudności w otwieraniu drzwi warto zdecydować się na wymianę. Najlepiej na zamek antywłamaniowy, który będzie posiadał odpowiednie zabezpieczenia i uchroni Cię przed ewentualnymi włamaniami.

W tym wypadku również pomocna okaże się wiedza ślusarza. Korzystając z jego usług, nie tylko dowiesz się, jak otworzyć drzwi bez klucza, ale również zyskasz wiedzę na temat sprawności swojego zamka i ewentualnej konieczności jego wymiany. Nowy zamek okaże się niezbędny również w przypadku zgubienia klucza, dlatego też warto zgłosić się do specjalisty. Pomoże on zarówno w przypadku problemów z dostaniem się do mieszkania czy domu, jak i samochodu.

Dlatego też w sytuacji, gdy doszło do złamania lub zgubienia klucza albo uszkodzenia zamka, nie warto podejmować jakichkolwiek samodzielnych prób dostania się do wnętrza.