Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Co wyróżnia łóżka w stylu kolonialnym?

Co wyróżnia łóżka w stylu kolonialnym?

Łóżka kolonialne to nie tylko meble, ale również odzwierciedlenie historii i tradycji. Ich wyjątkowy design nawiązuje do epoki kolonialnej, wprowadzając do nowoczesnych wnętrz nutę elegancji i ekskluzywności. Słyną także z wytrzymałości i komfortu użytkowania - dlaczego więc nie przyjrzeć im się bliżej?

Łóżka z Indii - pochodzenie wyjątkowych mebli

Łóżka kolonialne wywodzą się z epoki kolonializmu, która rozwinęła się głównie w XVII i XVIII wieku, gdy europejskie mocarstwa, takie jak Wielka Brytania, Francja, Portugalia czy Holandia, zakładały kolonie na różnych kontynentach, m.in. w Azji. Podczas ekspansji kolonialnej Europejczycy przynosili ze sobą swoje zwyczaje, kultury i style życia, w tym również meble. Łóżka kolonialne zostały na przestrzeni wieków zaprojektowane w sposób nawiązujący do tradycyjnych stylów meblarskich z różnych regionów świata, które Europejczycy spotykali w trakcie podbojów kolonialnych. Wykorzystywano w nich często lokalne gatunki drewna oraz techniki zdobnicze charakterystyczne dla danej kultury, co nadawało im unikalny wygląd i charakter.

Łóżka indyjskie - styl pełen zalet

Kolonialnw łóżka do sypialni cechuje wyjątkowa solidność wykonania, unikatowy design, bogata paleta kolorów do wyboru i oryginalność. Możesz być w 100 procentach pewny, że nie znajdziesz drugiego takiego łóżka ani u znajomych, ani nawet w najbliższym sklepie meblarskim. Naturalne drewno egzotyczne zapewnia odporność na uszkodzenia i wielopokoleniową trwałość. Trudno dzisiaj o meble takiej jakości. Właśnie dlatego warto dokładnie przyjrzeć się oferowanym przez rzemieślników modelom. Jak znaleźć idealne łóżko drewniane dla siebie?

Źródło: mandallin.pl

Drewniane łóżko o stabilnej konstrukcji

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech łóżek kolonialnych jest solidność wykonania. Zazwyczaj są one wykonane z drewna egzotycznego, takiego jak mahoń, tek, czy palisander, co nadaje im nie tylko wyjątkowy wygląd, ale także trwałość i stabilność. Drewno to często jest ręcznie obrabiane, co dodatkowo podkreśla ich wysoką jakość i unikalność. Jednym z najlepszych przykładów takiej sztuki stolarskiej w naszej ofercie jest przestronne łóżko drewniane dla dwóch osób State Oiled Matt z palisandru. Lite drewno stanowi o wyraźnym charakterze i wyjątkowości tego mebla. Wymiary niewiele szersze od materaca (160x200) pozwalają cieszyć się wyborem kolonialnego łóżka do sypialni nawet o niewielkim metrażu.

Źródło: mandallin.pl

Wygląd łóżka drewnianego - dlaczego do dziś stanowi luksus? 

Kolejną cechą wyróżniającą łóżka kolonialne jest ich charakterystyczny design. Zazwyczaj posiadają one ozdobne elementy, takie jak rzeźbienia czy zdobienia, które nawiązują do tradycji i kultury kolonialnej. Często mają one też wygodne zagłówki lub nisko osadzone ramy, co dodaje im nie tylko estetyki, ale także funkcjonalności. Łóżka drewniane Milan to wykonane z litego drewna palisandrowego meble dostępne w naszej stałej ofercie. To także wersja, która najlepiej oddaje ciepły kolor i przykuwający wzrok urok palisandru, dzięki któremu sypialnia promienieje przytulną aurą. Masywna konstrukcja i doskonałej jakości obicie z ekoskóry zapewniają długie lata bezproblemowego użytkowania.

Źródło: mandallin.pl

Drewniane łóżka o niespotykanym odcieniu

Warto również wspomnieć o bogatej palecie kolorystycznej łóżek kolonialnych. Choć najczęściej spotykane są w odcieniach brązu, mogą występować również w innych kolorach, takich jak ciemna czerwień czy czarny. To pozwala dopasować je do różnych stylów aranżacyjnych i preferencji estetycznych. Najlepiej będą pasować do wyjątkowej sypialni łóżka drewniane Spring PU Brown. Mimo nazwy, ciepły kolor drewna palisandru przechodzi w wiele odcieni, nie tylko w ciemny brąz. W odpowiednim świetle widać i nuty czerwieni i wyraźny drewna. To łóżko ma imponujący, okazały design, często z charakterystycznymi dla stylu wygiętymi kształtami i solidnymi konstrukcjami. Gęsta drabinka pod materacem zapewnia komfort snu i właściwe podparcie niezależnie od tego, do czego wykorzystuje się łóżko.

Łóżko z drewna dębowego w stylu indyjskim

Jeśli podoba Ci się styl kolonialny, ale wolisz jaśniejsze od polisandru czy mahoniu drewno, wybierz minimalistyczną wersję Modena Horizon (140x200). Dębowe łóżko z wezgłowiem z litego drewna to majestatyczny mebel, który zachwyca swoją solidnością i naturalnym urokiem. Ma gładkie, eleganckie linie, które dodają mu ponadczasowego charakteru. Naturalny kolor i faktura jasnego dębu nadaje sypialni ciepłą i przytulną atmosferę,

Łóżka do sypialni - drewniane cuda 

Łóżka kolonialne to w sumie nie tylko meble, ale również symbol elegancji, tradycji i solidności. Ich wyjątkowy design oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że są one doskonałym wyborem dla osób ceniących piękno i funkcjonalność w swoim wnętrzu. Najciekawsze łóżka sypialniane drewniane znajdziesz w obszernym katalogu na https://mandallin.pl/80-lozka-drewniane. Łóżka z litego drewna palisandru czy bardziej klasycznego dębu dopełnią wystroju każdej sypialni, od nowoczesnych otwartych loftów po klasyczne w układzie.