Unia Europejska flaga logotyp

Baczyńska, Zień, Minge - mistrzowski design autorskich kolekcji znanych projektantów

Ceramika Paradyż wielokrotnie udowodniła, że design to jej mocna strona.

Współpraca producentów z branży Home&Decor z wybitnymi artystami i projektantami znana jest już od lat. Połączenie świata designu ze światem mody to jedna z bardziej udanych fuzji, których efekty nie tylko zaskakują, ale często są wypadkową nowej jakości i trendów w aranżacji wnętrz. Dlatego nie powinna dziwić kooperacja znanej projektantki Gosi Baczyńskiej z producentem prestiżowych płytek ceramicznych firmą Paradyż, utalentowanego Macieja Zienia z jedną z największych firm zajmujących się produkcją płytek ceramicznych – firmą Tubądzin i niepowtarzalnej Evy Minge, której kolekcje wzbogaciły bogatą ofertę Eurofiran i producenta drzwi i paneli podłogowych firmy Classen.

Preta-a-porter i noblowska gala Gosi Baczyńskiej

0
Gosia Baczyńska poprzez udane połączenie różnych fasonów i tekstur stworzyła unikalną kolekcję płytek ceramicznych.

Gosia Baczyńska swoją karierę projektantki mody budowała tworząc niezwykłe kreacje na Paris Fashion Week, ubierając brytyjską księżną Kate czy projektując „noblowską” suknię dla Olgi Tokarczuk.
Mało kto wie, że Gosia Baczyńska swój dyplom na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu obroniła na Wydziale Projektowania Ceramiki i Szkła.
Dlatego nikogo nie powinna zdziwić współpraca tej znanej projektantki z równie prestiżową firmą Paradyż. Efekt tych prac można podziwiać w kolekcji inspirowanej renesansową estetyką kolekcji „Per aspera ad astra (Przez trudności do gwiazd) z 2019 roku oraz powstałą w czerwcu 2021 kolekcją „Paradyż My Way by Gosia Baczyńska”.
Podczas powstawania projektów z kolekcji „Per aspera ad astra” projektantka zafascynowana była Renesansem. Odrodzenie, będące złotym okresem w kulturze europejskiej, zaowocowało artystycznym rozmachem, kolekcja ubrań o tej samej nazwie zaprezentowana została w Łazienkach Królewskich w Warszawie. 

Natomiast tegoroczny zestaw projektów to siedem luksusowych kolekcji powstałych we współpracy z Ceramiką Paradyż. Gosia Baczyńska poprzez udane połączenie różnych fasonów i tekstur stworzyła nieprawdopodobny set płytek ceramicznych. Ich nazwy nawiązują do tajemniczych i bajkowych motywów, a charakteryzują się niesamowitą elegancją i designem. Mystic Shadow, Night Queen, Sleeping Beauty, Fashion Spirit, Unique Lady, Cold Princess i Noissy Whispers to szczyt wyrafinowania i ekstrawaganckiego wzornictwa. To umiejętne połączenie światowych wzorów i przeniesienie ich z platformy mody na teren designu.

0
Ceramika Paradyż przełamuje schematy na wielu płaszczyznach, wyznaczając nowy kierunek branży.

W kolekcji Paradyż My Way by Gosia Baczyńska tak jak na wybiegach pokazów Pret-a-porte pojawiły się egzotyczne faktury, błysnęła satyna, cekiny i koronka znalazły swój odpowiednik w zaklętej w kamień ceramice. Kolekcja płytek powstałych w ramach tej kooperacji to niepowtarzalne aranżacje nie tylko do łazienki czy kuchni, ale także do najbardziej wykwintnego salonu. Elegancja i szyk zaskakują niepowtarzalnym designem, sprawiają, że ściany i podłogi ozdobione ceramiką Paradyż stają się nie tylko piękną opowieścią o stylu, ale i szlachetną formą, wyznaczającą nowe trendy w branży Home&Decor.

Wykorzystując różne techniki produkcji, różne formaty i materiały, Ceramika Paradyż po raz kolejny zademonstrowała zupełnie nowe podejście zarówno do tworzenia kolekcji, jak i do projektowania domowej przestrzeni.
- Realizacja naszej misji inspirowania pięknem zobowiązuje do odważnych i spektakularnych działań. Jednym z nich było podjęcie współpracy z Gosią Baczyńską, która jest nie tylko światowej sławy projektantką, ale i wymagającym partnerem. Uczestniczyła w każdym z etapów prac nad kolekcją, wprowadzając swoje uwagi i dbając o najmniejsze szczegóły. Wspaniała relacja z naszym zespołem i wewnętrzny proces zarządzania designem, pozwolił nam na sprostanie jej oczekiwaniom. W rezultacie powstały kolekcje, które są naszą prawdziwą dumą. Piękne wzory składają się na wdrożenie o absolutnie unikatowym charakterze. Wszyscy klienci, zarówno o wysokich wymaganiach estetycznych, jak i jakościowych, znajdą w tej ofercie propozycję do stworzenia własnego, wyjątkowego wnętrza o niepowtarzalnej stylistyce. Teraz, z ogromną radością pokazujemy efekt współpracy z Gosią Baczyńską i jesteśmy przekonani, że wszyscy miłośnicy pięknych wnętrz docenią nietuzinkowość tych produktów – podsumowuje Michał Drożdż, dyrektor generalny ds. designu i strategii marketingowej w Ceramice Paradyż.

Ponadczasowa elegancja i Boho Macieja Zienia

0
Grand Beauty to wyrafinowana aranżacja łazienki z autorskiej kolekcji Macieja Zienia.

Nowoczesny styl glamour połączony z luksusem, pełny klasy i elegancji to znak rozpoznawczy polskiego projektanta mody i wnętrz Macieja Zienia. Wysublimowany styl i szczególny nacisk na jakość produktu sprawiły, że jeden z największych producentów płytek ceramicznych firma Tubądzin zaprosiła Macieja Zienia do współpracy przy nowej kolekcji płytek ceramicznych. Maciej Zień inspirując się swoimi podróżami w różne zakątki świata stworzył dwie odmienne kolekcje płytek: wysmakowaną i elegancką Sophisticated oraz pełną swobody i wolnego ducha Boho.

Elegancka i wyrafinowana kolekcja Sophisticated inspirowana była ulicami Paryża, ich nieostentacyjnym, dobrym stylem i smakiem. Te wszystkie cechy zawiera w sobie marmur, który jest podstawą tej aranżacji. Zień i Tubądzin postawili na dwa kontrastowe oblicza – szaro-beżowe lico oraz połyskliwą czerń. Marmur nadaje każdemu wnętrzu nie tylko elegancji, ale i prestiżu. Czerń i beż marmuru nabrała blasku w połączeniu z butelkową zielenią i złotem w dekorach.  Złote wzory mozaiki i delikatny motyw w kształcie palmety nadają dekorowi dodatkowego blasku i sprawiają, że od tej aranżacji nie będzie można oderwać wzroku.

Dla lubiących swobodę i wolność Maciej Zień przygotował kolekcję Boho.  Nie mogło zabraknąć w niej naturalnych elementów i wzorów spotykanych w przyrodzie.  Króluje tu drewno, które w nieoczywisty sposób połączone zostało z czernią i bielą. Inspirowane naturą wzory dotknięte zostały duchem Orientu i Ameryki Środkowej. Wzory na płytkach nawiązują do studni krasowych półwyspu Jukatan i utrzymane są w kolorystyce turkusu i błękitu. Wszystkie wzory i kolory zastosowane w kolekcji Macieja Zienia to idealne oddanie stylu Boho – nieskrępowanej, artystycznej wolności. A wszystko po to, aby można było stworzyć wnętrze, które zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusta.

Artysta doskonały – Eva Minge

0
Komplet pościeli zaprojektowany przez Evę Minge z najwyższej jakości satyny bawełnianej z designerskim wzorem.

Maksymą Evy Minge jest tworzenie takich kolekcji, którymi sama chciałaby się otaczać. Najbardziej rozpoznawalna na świecie polska projektantka w swojej pracy nie uznaje kompromisów i tworzy projekty z wyrafinowanych materiałów, które usatysfakcjonują najbardziej wymagających miłośników dobrych wnętrz. Do annałów polskiego designu przejdzie współpraca tej artystki z firmą Eurofirany.  Unikalna kolekcja modnych i nowoczesnych tkanin, której właścicielem jest marka Eurofirany podczas współpracy z Evą Minge zaowocowała niepowtarzalną kolekcją firan i zasłon Italissima Home. Ponadczasowy charakter kolekcji to połączenie zwiewnych materiałów i innowacyjnej technologii – wycinania laserowo wzorów na delikatnych materiałach. Wszystko to doprawione talentem Evy Minge, pozwoliło stworzyć kolekcje modnych firanek i nowoczesnych dekoracji okiennych. Luksus doprawiony odrobiną magii – to właśnie tym kończą się tak wyjątkowe fuzje. Niech świadczą o tym słowa jedynej w swoim rodzaju Evy Minge:
„Artysta tworząc wnętrza nadaje im duszę poprzez wprowadzenie do przestrzeni całej palety najwyższej jakości tkanin”.

Zadziwiające jest to jak Eva Minge świetnie radzi sobie z przeróżnymi materiałami. Zwiewne organzy i wyrafinowane szenile jakie wyszły spod jej ręki we współpracy z Eurofiranami, zamieniła na materiał twardszy, można by powiedzieć męski - panele podłogowe.  To z pracowni Evy Minge wyszły wyjątkowe wzory paneli Classen by Eva Minge. Lekkie materiały ustąpiły miejsca drewnianej strukturze i kamieniowi.  W stylistyce i nazewnictwie kolekcji nie można nie zauważyć ogromnej miłości, jaką projektantka darzy Italię.  Niepowtarzalne dekory zaprojektowane dla Classena o włosko brzmiących nazwach: Extravagant, Trend, Palazzo, Nature oraz Premium, swoją stylistyką nawiązują do najwyższych lotów włoskiego wzornictwa.
Działania Evy Minge potwierdzają regułę, że klasa i zdolność artysty potrafią tchnąć  duszę w produkt, nadając my niepowtarzalny styl i pierwiastek twórcy, artysty, projektanta…mistrza.

0
Wykorzystując różne techniki produkcji, różne formaty i materiały, Ceramika Paradyż zademonstrowała zupełnie nowe podejście zarówno do tworzenia kolekcji, jak i do projektowania domowej przestrzeni.