Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Antyalergiczna sypialnia - kilka trików, jak ją zapewnić

Antyalergiczna sypialnia - kilka trików, jak ją zapewnić

Alergia na kurz, roztocza, sierść, pyłki czy inne alergeny to bardzo popularny problem. Może się ona wiązać z poważnymi trudnościami oddechowymi czy tez prowadzić do rozwoju poważnych schorzeń. Aby zapewnić alergikom jak najlepsze warunki, warto zadbać o właściwe zaaranżowanie sypialni.

Ogólne zasady urządzenia sypialni dla alergika 

Przede wszystkim sypialnia, w której będzie przebywał alergik powinna być przestronna. Na półkach nie powinno się stawiać zbyt dużej ilości produktów, które łapią kurz. Z pewnością nie jest to idealne miejsce dla bibelotów. Dodatkowo, dobrze jest także regularnie chować pościel do schowków, aby nie osiadał na niej kurz oraz inne alergeny. 

Ponadto, ważną zasadą, która z pewnością wpłynie na jakość życia alergików jest regularne wietrzenie pomieszczenia oraz odkurzenie go. Bardzo pomocny gadżetem jest także specjalny jonizator powietrza, a także nawilżacz. Może też przydać się oczyszczacz powietrza, który pozwoli na usunięcie wszelkich cząstek, oparów i zanieczyszczeń, które są drażniące i wywołują alergie oraz różne choroby. Działanie urządzeń tego typu znacznie poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu. W sypialni dla alergika nie powinno się także stosować dywanów oraz wykładzin, ponieważ mogą być one idealnym miejscem bytowania roztoczy. 

0

Pościel dla alergików - jaka powinna być?

Aby zapewnić alergikom jak najlepsze warunki można także zdecydować się na zakup pościeli antyalergicznej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, chociaż trzeba się liczyć z większymi kosztami. Ponadto w cieplejsze miesiące dobrym nawykiem jest wystawianie pościeli na balkon czy za okno na kilka godzin. Dzięki naturalnej cyrkulacji powietrza można w ten sposób pozbyć się dużej części mikroorganizmów, które są szkodliwe dla alergika. Z kolei zimą tkaniny można wymrozić. Jest to skuteczny sposób na pozbycie się alergenów. Dla alergików najlepiej sprawdzi się pościel z bawełny egipskiej. Jest ona bardzo miękka i delikatna w dotyku, a dodatkowo świetnie oddycha. 

Materace dla alergików - dedykowane produkty z certyfikatami

Oczywiście chcąc zapewnić alergikowi jak najlepsze warunki w sypialni, dobrze jest także wybrać materace antyalergiczne. Są to produkty wykonane ze sprawdzonych materiałów przy zastosowaniu najlepszych procesów technologicznych. Na stronie sennamaterace.pl można znaleźć szereg modeli materacy tego typu. Są one wykonane z tworzyw bezpiecznych dla alergików jak np. lateks, pianka - tworzywa syntetyczne są o wiele bardziej polecane niż materiały naturalne. Dodatkową kwestią, która wyróżnia materace antybakteryjne są pokrowce. Są one dobrze wyprofilowane, a dodatkowo stworzone w taki sposób, żeby zapewnić pełną wentylację. Cechy te eliminują czynniki powodujące alergię i pozwalają utrzymywać idealny poziom higieny. 

Materace dla alergików Hilding - lider na rynku

Marka Hilding oferuje szeroką gamę materacy idealnych dla alergików. Warto przeanalizować ranking materacy 160x200 i wybrać najlepszy model do sypialni. Wartą uwagi propozycją jest model Hilding Rumba. Jest on wykonany z wysokojakościowej pianki termoelastycznej, która posiada idealne wyprofilowanie, a także nacięcia ułatwiające wentylację. Posiada on stosowane certyfikaty wskazujące, że jest to produkt w pełni bezpieczny dla alergików. 

Kolejnym rozwiązaniem jest materac Hilding Salsa wykonany ze specjalnej, plastycznej pianki Flezifoam, a także nawierzchniowo pianki Visco. Posiada on wszelkie, stosowane certyfikaty, a także jest uznawany za wyrobów medyczny. Dla alergików można także polecić materac Hilding Melody, czyli model lateksowy. Wyróżnia się one wieloma cechami przeciwgrzybicznymi i antybakteryjnymi. Jest on naprawdę trwały, a także elastyczny. 

Akcesoria antyalergiczne Hilding - poduszki i inne

Aby zwiększyć jakość życia osób cierpiących na różnego typu alergie, dobrze jest także zdecydować się na zakup specjalnych akcesoriów takich jak poduszki i kołdry. Posiadają one wypełnienie syntetyczne, dzięki czemu nie ma ryzyka, że będą się w nich gromadziły grzyby czy roztocza. Można także je często prać bez obawy o uszkodzenia. Właściwe urządzenie sypialni dla alergika to bardzo ważna kwestia. Należy zapewnić idealne nawilżenie powietrza, a także unikać przedmiotów, które gromadzą kurz. Znaczenie ma także wykorzystanie specjalnych materaców antyalergicznych, wykonanych ze sprawdzonych materiałów, a także innych akcesoriów jak np. kołdry czy poduszki, które pomagają wyeliminować czynniki alergenne. 

0