Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Zastosowanie drzwi aluminiowych w nowoczesnych projektach architektonicznych

Drzwi aluminiowe na tarasie

Drzwi zewnętrzne czy wewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów wpływających na spójność wizualną budynku lub mieszkania. Oprócz swojej oczywistej funkcji praktycznej dopasowanej do potrzeb mieszkańców równie ważna jest ta estetyczna, która zadecyduje o ostatecznym kształcie projektowanej przestrzeni. Drzwi aluminiowe to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się w nowoczesnych projektach architektonicznych zarówno w budownictwie komercyjnym jak i mieszkalnym. Poznaj zalety i zastosowanie drzwi tego typu i wybierz model skrojony pod swoje oczekiwania!

Solidne i praktyczne drzwi zewnętrze do nowoczesnego wnętrza

Drzwi aluminiowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystywane nie tylko w przestrzeniach komercyjnych, ale także w domach czy mieszkaniach. Charakteryzują się niezwykle bogatą paletą wzorów i kolorów co zdecydowanie ułatwia proces dostosowania rozwiązań do stylu aranżacyjnego przestrzeni. Panelowe skrzydła tego typu to doskonała opcja do wykorzystania jako drzwi zewnętrzne ze względu na wysokie parametry izolacyjne, a także nowoczesny design idealnie wpisujący się w większość współczesnych projektów. Aluminium to materiał niezwykle lekki i jednocześnie charakteryzujący się większą sztywnością niż np. drewno. Odpowiednio zaprojektowane skrzydło drzwiowe osiąga bardzo wysokie właściwości termoizolacyjne dzięki czemu z dużym powodzeniem może być stosowane w budownictwie energooszczędnym, które w najbliższych latach będzie wiodło prym. Wybrane modele drzwi marki Aluprof o grubości 90 mm osiągają wysoki poziom parametru przenikania ciepła Ud od 0,69 W/(m2K). Przemyślane i zaprojektowane tak, by straty ciepła we wnętrzu ograniczone zostały do minimum. Zastosowanie wielokomponentowych uszczelek czy profilowanych termicznych przekładek zapewnia odpowiednią izolację, która będzie odpowiednia także do budownictwa pasywnego obarczonego bardzo rygorystycznymi normami izolacyjności. Tak wysoka szczelność drzwi wykonanych z aluminium pozwala obniżyć koszty ogrzewania budynku i zaoszczędzić rocznie nawet setki złotych. Ciepłe i szczelne drzwi pomogą nam również skutecznie ograniczyć hałas z zewnątrz, co ma kluczowe znaczenie dla komfortu osób przebywających we wnętrzu. Dodatkowo możliwość wyposażenia skrzydła w elementy zwiększające bezpieczeństwo czynią je idealnymi drzwiami zewnętrznymi.

Drzwi aluminiowe – stylowe rozwiązanie do komercyjnych przestrzeni

W wymagającym budownictwie komercyjnym drzwi aluminiowe doskonale spełniają wszystkie kryteria począwszy od funkcjonalnych po te estetyczne. Przestrzeń biurowa ozdobiona stylowymi drzwiami aluminiowymi pomoże wykreować wrażenie prestiżu i dobrego smaku. Perfekcyjnie sprawdzą się tutaj modele z listwą przyszybową oraz misternymi dodatkami ze stali nierdzewnej. Możliwość stworzenia spersonalizowanego projektu uwzględniającego różne kolory po stronie wewnętrznej i zewnętrznej zdecydowanie ułatwi aranżację każdego wnętrza. Do przestrzeni biurowych, restauracji czy galerii handlowych poleca się montaż ścianek działowych z otwieranym skrzydłem i profilami zaciskowymi, a także drzwi bez izolacji termicznej. Drzwi występują również w wariancie, w którym elementem konstrukcyjnym jest hartowana szyba cechująca się doskonałymi parametrami izolacji akustycznej, dużą wytrzymałością oraz wysoką estetyką. Dla szczególnie wymagających przestrzeni komercyjnych zalecane są drzwi aluminiowe z systemem przeciwpożarowym, gwarantującym rekomendowaną odporność ogniową dla pomieszczeń użytku publicznego. Szeroka gama produktów spełniających wymagające kryteria pozwala na dobór drzwi idealnie pasujący do wysokich wymagań.

Drzwi aluminiowe w nowoczesnym budownictwie

Nowoczesne budownictwo stawia na ponadczasowe, trwałe i estetyczne materiały, które idealnie wpiszą się w minimalistyczną koncepcję tego stylu. Drzwi aluminiowe otwierają zupełnie nowe możliwości tworzenia zaawansowanych kompozycji perfekcyjnie dopasowanych do każdej elewacji. Przy użyciu aluminiowych konstrukcji możemy stworzyć estetyczne projekty, w których stanowić będą łącznik pomiędzy wnętrzem domu czy mieszkania, a balkonem, tarasem czy ogrodem zimowym. Istnieje również możliwość doboru drzwi pod kątem otwierania np. modele przesuwne lub podnoszono-przesuwne, które dopasujemy do nawet najbardziej wymagających oczekiwań inwestorów. Wąski profil w modelach przesuwnych zapewni nam nieskrępowany, panoramiczny widok, który dodatkowo podnosi walory estetyczne projektowanej przestrzeni. Nowoczesne stylizacje mogą mieć wiele oblicz; ascetyczne i proste o świeżym designie, a także te industrialne i loftowe nawiązujące do zabytkowych konstrukcji. Drzwi aluminiowe występujące w wielu wariantach bez trudu dopasujemy do każdej realizacji, nawet wymagających modernizacji zabytkowych budynków.

Poznaj zalety drzwi aluminiowych

Skrzydła drzwiowe wykonane z aluminium posiadają wiele zalet, które sprawiają, że są najlepszym wyborem do każdej możliwej przestrzeni. Możliwość personalizacji, wysoka trwałość i solidność wykonania, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania to najważniejsze z nich. Warto jednak wspomnieć o równie ważnej kwestii jak łatwość ich konserwacji i utrzymania w czystości. Aluminium jest materiałem niezwykle odpornym na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych takich jak deszcz, mróz, ciepło, a także promieniowanie UV, które bardzo negatywnie wpływa na aspekt wizualny. Drzwi aluminiowych, w przeciwieństwie do tych wykonanych z drewna, nie trzeba okresowo konserwować i dbać o to, by kolor, którym zostały pokryte nie zmienił odcienia pod wpływem światła słonecznego. Nie ulegają także korozji, są odporne na wgniecenia, wyginanie i wypaczanie. Modele tego typu bez trudu wyczyścimy bez potrzeby użycia specjalistycznych środków. Wystarczy łagodny preparat do mycia oraz miękka szmatka, aby szybko i skutecznie pozbyć się kurzu i brudu. Nawet w przypadku modeli z dodatkowymi elementami ozdobnymi, które umieszczone są w specjalnych 3 mm otworach tworzących zlicowaną z drzwiami powierzchnię, w której nie osadza się pył i brud, co ułatwia utrzymanie skrzydła w perfekcyjnej czystości. Kolejnym istotnym aspektem przemawiającym za wyborem drzwi tego typu jest ich przyjazność dla środowiska. Aluminium to bardzo wartościowy surowiec, który podlega pełnemu procesowi recyklingu, w którym zużywa się znacznie mniej energii niż w procesie pierwotnej produkcji. Również sam proces wytwarzania aluminium zużywa znaczniej mniej energii niż inne materiały takie jak drewno lub plastik. Wysoka efektywność energetyczna także pozytywnie wpływa na środowisko i przyczynia się do ograniczenia ilości emitowanego przez gospodarstwo domowego szkodliwego dwutlenku węgla będącego efektem ogrzewania. Dlatego świadomy wybór stolarki tego typu jest w pełni ekologiczny i może być zgodny z naszą ideą ochrony środowiska.

Systemy drzwi aluminiowych marki Aluprof to najlepsze rozwiązania dla wymagającej, nowoczesnej architektury. Najwyższe standardy materiałów oraz wykonania, potwierdzone licznymi certyfikatami, są gwarancją funkcjonalnej, trwałej i estetycznej stolarki drzwiowej na długie lata.