Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Wanny wolnostojące na nóżkach, retro, owalne - jaką dobrać baterię?

Aboutdecor - shutterstock

Nowoczesne łazienki, urządzone w ciekawym stylu to także bardzo często inne urządzenia sanitarne, niż te które standardowo stosowano w nich dotychczas. Tym samym obecnie coraz większą popularnością cieszą się wanny wolnostojące, szczególnie wśród wszystkich tych, którzy aktualnie urządzają wnętrza swoich łazienek. Przy czym trzeba mieć na uwadze przede wszystkim to, że tego rodzaju rozwiązanie najlepiej pasuje do dużych łazienek, a nawet salonów kąpielowych. Jednakże za tym, aby zamontować wannę wolnostojącą w łazience przemawia głównie jej niesamowity urok i elegancja.

Jakie wanny wolnostojące można kupić na rynku?

0
Wolnostojąca wanna retro idealna do łazienki glamour.

Na rynku dostępne są bardzo różne modele wanien wolnostojących, w tym między innymi wanny wolnostojące owalne lub wanny wolnostojące na nóżkach. Do tego rodzaju asortyment można kupić w różnym stylu, przy czym chyba największą popularnością cieszą się wanny wolnostojące retro. Decydując się na tego rodzaju wannę trzeba pamiętać także o tym, że jej zakup wiąże się z większym wydatkiem niż zakup zwykłej wanny do zabudowy. Co więcej, przy wannach wolnostojących najczęściej istnieje konieczność montowania stojącej baterii wannowej - tzw. baterii podłogowej. Tego rodzaju baterie, występują w dwóch modelach - jedno- i/lub dwuuchwytowych oraz termostatycznych. Równocześnie istnieje możliwość zakupienia ich w dwóch różnych kolorach wykończeń baterii, a mianowicie: chromowanych, satynowych, złotych lub w kolorze stylowej patyny. Oczywiście pośród szeregu asortymentu różnych sklepów, znajdują się również baterie do wanien, stworzone dla wielbicieli stylistyki retro i to właśnie z myślą o nich przygotowano odpowiednio stylizowane kolekcje. Tym samym naprawdę szeroki wybór różnych modeli baterii powinien sprawić, że praktycznie bez problemu będziemy mogli dobrać baterię , która idealnie wpasuje się w wystrój całej naszej dużej łazienki.

Ponadto, jeśli zależy nam na odpowiednim doborze baterii stojącej do naszej konkretnej wanny wolnostojącej powinniśmy postarać się jak najlepiej ją do niej dopasować. Bowiem, jak się okazuje do każdej wanny może pasować nieco inna bateria - w innym kolorze i stylu. Jeśli nie mamy pojęcia, jaka bateria będzie odpowiednia konkretnie do naszej wanny możemy również skorzystać z pomocy specjalisty, który z całą pewnością doradzi nam, co będzie wyglądało najlepiej w naszej łazience i jaka dokładnie bateria sprawdzi się do określonej, wybranej przez nas wanny.

Gdzie można kupić tego rodzaju asortyment?

Ofertę wanien wolnostojących i specjalnie skrojonych do nich stojących baterii posiadają praktycznie wszystkie duże sklepy, sprzedające akcesoria do domu i ogrodu. Tym samym tego rodzaju asortyment jest dosyć łatwo dostępny. Jednakże jeśli chcielibyśmy zamówić wannę pod wymiar do naszej łazienki to powinniśmy raczej skorzystać z usług firm, wykonujących tego rodzaju wanny na zamówienie. Przy czym wanna wolnostojąca, wyprodukowana na specjalne zamówienie klienta z pewnością będzie kosztowała jeszcze więcej aniżeli wanna wolnostojące w ogóle.

0
Ceramiczna owalna wanna i drewniany parkiet to klasyka stylu skandynawskiego.