Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

W jaki sposób wybrać odpowiedni syfon do umywalki?

Obecnie dbałość o estetykę i funkcjonalność wnętrza łazienki stała się priorytetem wielu osób. Każdy detal ma znaczenie, a elementy wyposażenia muszą być dopracowane w najmniejszych szczegółach. Często pomijanym, a jednak niezwykle ważnym, aspektem jest syfon do umywalki, odprowadzający wodę zapobiegając przy tym nieprzyjemnym zapachom. Jak zatem wybrać odpowiedni model, który będzie nie tylko praktyczny, ale również doskonale wpisze się w estetykę naszej łazienki? Oto garść podpowiedzi, na pewno Ci pomogą.

Jakie są rodzaje syfonów do umywalki?

Rodzaje syfonów do umywalki są różnorodne, i wybierając odpowiedni model, nie wystarczy jedynie kierować się względami estetycznymi. Kluczowym kryterium jest przeznaczenie, ponieważ inne modele stosuje się do wanny czy ubikacji, a warianty do umywalki również są innej budowy. Wiele typów syfonów do umywalki znajdziesz w sklepie internetowym Łazienka Rea.

Na pewno wiele osób spotkało się z sytuacją, kiedy niewłaściwie dobrany typ syfonu spowodował kłopoty w codziennym użytkowaniu łazienki. Syfony do umywalki różnią się między innymi sposobem montowania, średnicą odpływu, a nawet możliwością podłączenia przelewu. Kompletne egzemplarze zawierają wszystkie niezbędne elementy do zamontowania, natomiast w przypadku półsyfonów niektóre komponenty wchodzą w skład baterii. Istnieją również rodzaje syfonów o nietypowych kształtach i kolorach jak przykładowo różowo-złoty, czarny czy srebrny, które pozwalają na unikalne aranżacje i sprawdzają się w sytuacjach kiedy nie ma możliwości ich zabudowania.

Ogólnie dostępne są dwa podstawowe rodzaje syfonów do umywalki — butelkowe i rurowe. Decyzja kupna jednego z tych przykładów zależy w dużej mierze od dostępnej przestrzeni pod umywalką, ponieważ poszczególne typy różnią się swoją budową. Niektóre mają konstrukcję pionową, inne zaś poziomą. To, na jaki model się zdecydujesz, ma wpływ na funkcjonalność instalacji i długoletnie użytkowanie umywalki. Warto więc rozważnie dokonać selekcji syfonu, aby cieszyć się nie tylko estetycznym wyglądem łazienki, ale także jej bezproblemowym użytkowaniem.

Jak wybrać syfon do umywalki nablatowej?

Montaż syfonu do umywalki nablatowej w zasadzie nie różni się od tradycyjnych modeli, lecz to, czy zamierzasz go schować w szafce, czy też chcesz, by stał się ozdobnym elementem wyposażenia, determinuje kupno odpowiedniego modelu.

Jeśli planujesz ukryć syfon do umywalki na przykład w szafce łazienkowej, możesz sięgnąć po tańsze warianty, wykonane na przykład z plastiku. Natomiast, jeśli zależy Ci na podkreśleniu elegancji i wyeksponowaniu elementu, warto zainwestować w modele o wyjątkowym wyglądzie, na przykład złote czy srebrne.

Obecnie dostępne są nie tylko tradycyjne wzory syfonów, ale także designerskie, które idealnie wpiszą się w aktualne trendy wzornicze i całość aranżacji łazienki. Wybierając spośród nich, zwróć uwagę nie tylko na kształt, lecz także na materiał, z którego syfon do umywalki jest wykonany. Przykładowo w sklepie internetowym Łazienka Rea znajdziesz zarówno modele z tworzyw sztucznych, jak i mosiężne z otworem przelewowym lub bez niego, a także wyposażone w korek typu klik-klak. Co więcej, bogactwo kolorów od klasycznej bieli i chromu po odcienie czerni, daje szerokie pole do aranżacyjnych eksperymentów.

Choć zakup syfonu do umywalki może wydawać się zadaniem wymagającym czasu i uwagi, to właśnie ten szczegół może zdecydować o ostatecznym efekcie aranżacji łazienki. Dlatego, bez względu na to, czy jest ukryty, czy wyeksponowany, warto poświęcić chwilę na dokładną selekcję, by Twoja łazienka zachwyciła nie tylko funkcjonalnością, ale i estetyką.