Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Pokój dla dwóch dziewczynek - podpowiadamy jak urządzić i rozplanować przestrzeń

Urządzając pokój dla dwóch dziewczynek, warto wybrać jedną spójną stylistycznie kolekcję.

Urządzanie pokoju dla dzieci jest zadaniem przyjemnym, ale niełatwym. Poziom trudności podnosi się znacznie, gdy w pomieszczeniu ma zamieszkać rodzeństwo. Dzieci mogą różnić się nie tylko pod względem wieku, ale i upodobań, zwyczajów, temperamentu i charakteru. Dziś przedstawiamy kilka pomysłów, które mogą pomóc rodzicom w urządzaniu pokoju dla dwóch dziewczynek.

Zgoda buduje

0
Gdy urządzamy pokoje dla dzieci, warto zapytać je o ich wymarzony kącik.

Gdy urządzamy pokoje dla dzieci, warto zapytać je o ich wymarzony kącik. Im starsze pociechy, tym w większym zakresie można im powierzyć aranżację własnej strefy. Jest to dobry pomysł, by dziewczynki czuły się tutaj swobodnie, komfortowo i z przyjemnością tu mieszkały. Dla mieszkań w bloku o niewielkim metrażu dobrym pomysłem mogą być oddzielne strefy dla każdej z nich, którym będzie można nadać zindywidualizowanego charakteru.

Kolorystyka

Przynajmniej do pewnego wieku dziewczynki przepadają za kolorem różowym. Urządzenie pomieszczenia dla małych księżniczek w tym kolorze będzie zatem strzałem w dziesiątkę. W celu uniknięcia przesytu warto wybrać bardziej stonowane, pastelowe odcienie albo zdecydować się na połączenie różu z bielą. Mięta, błękit, szarość czy ecru również sprawdzą się w pokoju małych estetek. Pastelowe zestawienia wprowadzą wyciszającą harmonię działającą dobroczynnie na emocje dzieci. Jeśli pokój jest niewielki, jasne barwy optycznie go powiększą. Ciekawym zabiegiem jest pomalowanie ścian na dwa różne kolory, by wyznaczyć dwie osobne strefy.

Meble

Urządzając pokój dla dwóch dziewczynek, warto wybrać jedną spójną stylistycznie kolekcję. Dobrze jest od razu zdecydować się na takie meble, które będą rosły razem z dziećmi. Neutralne pod względem kolorystyki i stylu meble łatwo będzie wkomponować w nowy wystrój i dopasować do coraz większych potrzeb. W zależności od wieku pociech przestrzeń musi spełniać inne funkcje, ale jedna rzecz jest wspólna. Ma to być miejsce, w którym dzieci będą uwielbiały przebywać.

Oświetlenie 

Zastanawiając się, jak urządzić pokój dla dwóch dziewczynek, należy wybrać także właściwe oświetlenie. Powinno się tu znaleźć kilka źródeł światła. Poza lampą wiszącą w centrum każda młoda dama powinna mieć swoją spersonalizowaną lampkę nocną z dekoracyjnymi abażurami w serduszka, gwiazdeczki lub portrety bajkowych postaci. 

Pokój szyty na miarę 

Klimat w pokoju dla dwóch dziewczynek stworzą przede wszystkim urocze dodatki jak naklejki ścienne, pluszaki i poduszeczki. Szukając motywu przewodniego, warto zapytać się o ulubioną postać z bajki, wymarzony zawód czy ulubione czynności. Kolorowa pościel, narzuty na łóżka, zasłony okienne z nadrukiem czy plakaty będą elementami, które pomogą wydzielić indywidualną przestrzeń dla każdej z córek. Pamiętajmy, że symetria jest istotna dla zachowania harmonii we współdzielonym pokoju. Małe dzieci posiadają upodobania estetyczne, przyzwyczajenia, ulubione zabawki czy dekoracje i będą szczęśliwe, jeśli uwzględnimy je w nowej aranżacji.

Uniwersalne rozwiązanie ze Skandynawii 

Aranżując pokój dla dwóch dziewczynek, warto pamiętać, że fascynacja różem, królewnami i jednorożcami minie za kilka lat. Jeśli nie planujesz remontu zbyt szybko, warto skupić się na ponadczasowych rozwiązaniach, by później małym nakładem sił i środków uzyskać metamorfozę wnętrza. Styl skandynawski uznawany jest za uniwersalny i dający wiele możliwości. Elementy stałe w jasnych, neutralnych barwach stanowią bazę, na której tle doskonale odznaczają się kolorowe dodatki nadające pomieszczeniu bardziej zdecydowanego charakteru

Skandynawski ład

Porządek i funkcjonalność można zapewnić w pokoiku poprzez zakup dopasowanego zestawu wielofunkcyjnych pudeł, pojemników i skrzyń. Styl scandi z założenia ma do maksimum wykorzystać dostępną przestrzeń, dlatego dość często występują antresole, łóżka piętrowe, opuszczane blaty, składane krzesła czy stoliki. Wszystko po to, żeby małe damy miały jak najwięcej miejsca do odpoczynku, zabawy i nauki.

Dzięki powyższym pomysłowym wskazówkom i wielofunkcyjnym rozwiązaniom pokój dla dwóch dziewczynek będzie ładnie zaaranżowany, schludny oraz praktyczny, a córeczki poczują się jak ktoś naprawdę wyjątkowy. 

0
Aranżując pokój dla dwóch dziewczynek, warto pamiętać, że fascynacja różem, królewnami i jednorożcami minie za kilka lat.