Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Nowe trendy w budownictwie drewnianym

Źródło: https://pixabay.com/pl/photos/wi%C4%99%C5%BAba-dachowa-belkowanie-3339206/

Popularność budownictwa drewnianego w Polsce i Europie rośnie z roku na rok. Dynamiczne zmiany na rodzimym rynku wiążą się z tym, że inwestorzy coraz chętniej wybierają ekologiczne, bezpieczne i energooszczędne rozwiązania systemowe. Co sprawia, że tak chętnie decydujemy się na realizację inwestycji przy wykorzystaniu nowoczesnych prefabrykatów drewnianych?

Wybór technologii budowlanej podczas projektowania domu ma zasadniczy wpływ na czas realizacji inwestycji oraz koszty eksploatacji budynku, które właściciel będzie ponosić w przyszłości. System budowlany STEICO Wall to jedno z lepszych rozwiązań pod względem efektywności energetycznej – i nie tylko! Co więcej, nowoczesne budownictwo drewniane praktycznie w żaden sposób nie ogranicza inwestora w realizacji jego wizji. Zalet budowy domu z prefabrykowanych elementów drewnianych jest zresztą znacznie więcej.

Co przekonuje inwestorów z tradycyjnym podejściem?

Domy drewniane wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z szybką budową i korzystną wyceną realizacji projektu. Sprawia to, że coraz szersze grono inwestorów rozważa budowę takiego domu. Sprawdźmy, dlaczego jeszcze decydujemy się na wybór technologii STEICO Wall.

  • Krótki czas budowy – to ważne dla inwestorów, którzy finansują budowę kredytem. Budując dom drewniany, wybierasz jednocześnie możliwość szybszej przeprowadzki.
  • Bezpieczeństwo i jakość konstrukcji – prefabrykowane elementy drewniane to materiały o wysokiej nośności, stabilne wymiarowo oraz w pełni bezpieczne dla domowników. Nie wydzielają szkodliwych substancji chemicznych, a co więcej – zapewniają wysoki poziom odporności ogniowej.
  • Doskonałe parametry pod względem efektywności energetycznej – to zaleta, która ogranicza koszt eksploatacji drewnianych budynków mieszkalnych, komercyjnych czy letniskowych.

Energooszczędne i pasywne budynki drewniane

Mówi się, że drewniane domy to ciepłe budynki, które łatwo ogrzać i w których można bez większego problemu utrzymać komfortową temperaturę. W przypadku konstrukcji wznoszonych w technologii STEICO Wall jest to zgodne z prawdą. Co więcej, domy drewniane budowane z materiałów dostarczanych przez tego producenta mogą z łatwością spełnić warunki, jakie stawia się konstrukcjom energooszczędnym i pasywnym. Wybór tej technologii to inwestycja, która pozwoli ograniczyć wydatki na ciepło i klimatyzację przez cały okres eksploatacji budynku.

Najważniejsze zalety budowy z systemem STEICO Wall

Wykorzystanie innowacyjnego systemu STEICO Wall, dystrybuowanego w Polsce przez firmę Eneroo, niesie za sobą wiele korzyści:

  • Dopracowany system prefabrykowanych belek o wysokiej nośności i wytrzymałości oraz innych elementów umożliwia szybką realizację projektu budowlanego.
  • Nowoczesne drewniane belki dwuteowe STEICO Wall są proste w montażu. 
  • Zapewniają też wysoką nośność przy stosunkowo niskiej masie własnej, co ułatwia realizację prac.

Warto też zauważyć, że system płyt ociepleniowych i wykończeniowych o sporej powierzchni jest znacznie łatwiejszy w montażu niż standardowe materiały mineralne. Ponadto ściany nośne i działowe w systemie STEICO Wall pozwalają na łatwy montaż instalacji technicznych w ich wnętrzu, co znacznie usprawnia prace instalacyjne i wykończeniowe. Dzięki temu czas realizacji pac budowalnych i wykończeniowych skraca się do minimum.

Dlaczego warto postawić na STEICO Wall?

Domy drewniane zyskują coraz więcej zwolenników. Dzięki nowoczesnym technologiom, jakie firma Eneroo dostarcza inwestorom już od blisko dekady, budownictwo drewniane staje się coraz atrakcyjniejszą opcją. Inwestorów przekonuje nie tylko krótki czas realizacji, ale także jakość i parametry energetyczne budynków wznoszonych z wykorzystaniem elementów systemu STEICO Wall.

To doskonałe rozwiązanie pozwala realizować różnorodne projekty architektoniczne, co sprzyja zainteresowaniu ze strony inwestorów prywatnych oraz profesjonalnych deweloperów.