Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Jaka suszarka do małej łazienki?

Suszarka do ubrań przestała być fanaberią i jest coraz bardziej powszechnym wyposażeniem naszych łazienek. W wielu domach stawia się tego typu urządzenie obok pralki lub też montuje się jeden sprzęt na drugim, wykorzystując specjalne łączniki. Tego typu rozwiązania jednak nie sprawdzają się, gdy przestrzeń jest bardzo ograniczona. To dlatego właśnie specjalnie do małych łazienek przeznaczone są suszarki w wersji slim.

Jakie urządzenia do suszenia prania są dostępne w sklepie internetowym?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że szczególnie w sezonie jesienno-zimowym suszenie prania w mieszkaniu jest dość problematyczne. To dlatego urządzenia stały się świetnym rozwiązaniem, a sama wizja tego, że można wyjmować już wysuszone i gotowe do wyprasowania ubrania, przekonała wiele osób do zakupów. Jednym z aspektów, który mógł w pewien sposób ograniczać, jest ilość miejsca na kolejne urządzenie. Rozwiązaniem tego problemu może być wybór suszarki slim do prania. Przede wszystkim takie urządzenie jest po prostu mniejsze. Dzięki temu nawet w małej łazience można wygospodarować niezbędną przestrzeń i oczywiście zestawić tego typu sprzęt z pralką o takich samych gabarytach za pomocą specjalnych łączników, które zapewnią odpowiednie funkcjonowanie obu urządzeń.

Czym zastąpić tradycyjną rozkładaną suszarkę w małej łazience?

Najczęściej suszarka slim ma do 55 cm głębokości. To podstawowy parametr, który pojawia się w propozycjach różnych producentów. Warto zwrócić uwagę, że takich urządzeń na rynku jest relatywnie niewiele, ale bez problemu można dopasować model do indywidualnych potrzeb, a tym samym przez wiele lat cieszyć się świeżym i suchym praniem o każdej porze roku. Nowoczesne suszarki w pewien sposób zrywają także z mitami, jakie przez lata wokół urządzeń narosły. Wcale nie potrzebują wielu godzin, by zakończyć cykl, są energooszczędne, ciche i nie niszczą odzieży – o ile ta jest przeznaczona do suszenia w suszarce bębnowej.

Mechanizm suszenia w suszarce do prania opiera się na prostych zasadach. Wyprane ubrania poddawane są suszeniu za pomocą gorącego strumienia powietrza, które następnie jest oczyszczane w filtrze. W niektórych modelach ciepłe powietrze jest wypuszczane na zewnątrz. Czas jednego cyklu jest zależny od parametrów suszarki, ale zazwyczaj wynosi od 60 do 120 minut. W droższych modelach dostępna jest również funkcja nadmuchu zimnego powietrza po zakończeniu suszenia, co pozwala ubraniom zachować świeży zapach i minimalizuje konieczność prasowania. Poziom hałasu generowanego przez urządzenie jest zbliżony do tego w przypadku automatycznych pralek, czyli nie są to urządzenia szczególnie głośne.

Nowoczesne alternatywy do suszenia ubrań

Najczęściej też suszarki mają podobne wymiary do pralek, a do tych w wersji slim już zdążyliśmy się przyzwyczaić i wielu producentów ma tego typu modele w ofercie. Nic więc dziwnego, że za tym trendem poszli też projektanci suszarek. Co istotne w bębnie suszarki SLIM można umieścić nawet do 7 kg bielizny.  Drzwiczki, przez które umieszcza się pranie do suszenia, są zazwyczaj większe niż w standardowych pralkach i mogą mieć nietypowy kształt. Tam też znajduje się filtr, który zbiera elementy takie jak nitki czy kłaczki. Panel sterujący stanowi istotny element urządzenia, bowiem pozwala na regulację parametrów suszenia. Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje suszarek: kondensacyjne i wywiewowe. W tym pierwszym przypadku wilgoć jest zbierana do specjalnego pojemnika, który trzeba regularnie opróżniać, choć niektóre modele posiadają system automatycznego opróżniania. Suszarki wywiewowe natomiast wymagają podłączenia do instalacji wentylacyjnej. Obecnie ten pierwszy typ cieszy się większą popularnością, a producenci wyposażają je w pompy ciepła i funkcje pary. Dodatkowo znaleźć można liczne programy – na przykład do suszenia odzieży sportowej, dostosowany do tkanin syntetycznych, swetrów czy bawełny. Suszarka SLIM to rozwiązanie pozwalające na zaoszczędzenie miejsca, a jednocześnie zapewniające wygodę suszenia prania. Dzięki nowoczesnym technologiom i różnorodnym programom suszenia można zadbać o ubrania w łatwy i efektywny sposób, niezależnie od wielkości swojej łazienki.