Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Jak wyeksponować telewizor na ścianie w salonie?

Znacznie łatwiej jest stworzyć aranżację z telewizorem na ścianie już na etapie urządzania wnętrza, jednak jest to możliwe również w późniejszym czasie.

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy zdecydowaną większość naszego wolnego czasu. Obecnie trudno jest nam sobie wyobrazić dzienny pokój bez telewizora, przy którym nierzadko odpoczywamy wraz z bliskimi. Telewizor w salonie możemy ustawić na komodzie lub specjalnej szafce telewizyjnej bądź umieścić go na jednej ze ścian, oszczędzając tym samym cenną przestrzeń. Jak wyeksponować telewizor na ścianie? Przedstawiamy ciekawe rozwiązani

Telewizor na ścianie – od czego zacząć?

0
Aby w ciekawy sposób wyeksponować telewizor na ścianie, możemy użyć także dodatków z drewna.

Zanim jeszcze zaczniemy planować szczegóły aranżacji ściany z telewizorem, powinniśmy skupić się na kilku istotnych, technicznych kwestiach. Bardzo ważne jest, aby dokładnie sprawdzić model posiadanego lub wybranego do zakupu telewizora i dopasować do niego odpowiedni uchwyt. Powinien on odpowiadać wadze modelu, jak i rozstawieniu jego otworów. 

Mając na uwadze odległość kanapy lub foteli od telewizora, warto także dopasować rodzaj uchwytu, odpowiedni dla pełnego komfortu wszystkich domowników oraz gości. Dostępne modele mogą być bowiem wyposażone w pełną regulację, pionową lub poziomą; w sklepach znajdziemy także najprostsze uchwyty bez regulacji. Zarówno wybór uchwytów, jak i wielkości telewizora oraz całej jego aranżacji powinien być również uzależniony od przestrzeni, którą dysponujemy. Jeżeli nasz salon jest pomieszczeniem przestronnym, możemy pozwolić sobie na większą swobodę, z kolei w przypadku mniejszych pokoi powinniśmy mieć na uwadze jego ustawność i zachowanie bezpiecznej, zdrowej dla oczu i kręgosłupa odległości między telewizorem a kanapą. 

Aranżacja ściany z telewizorem – pomysły

Znacznie łatwiej jest stworzyć aranżację z telewizorem na ścianie już na etapie urządzania wnętrza, jednak jest to możliwe również w późniejszym czasie. Aby stworzyć ciekawy kącik telewizyjny nie musimy posuwać się do radykalnych kroków – nierzadko wystarczy jedynie kilka dyskretnych, lecz dobrze dopasowanych elementów, aby osiągnąć wyjątkowy, atrakcyjny wizualnie efekt. 

Jeżeli nie mamy do dyspozycji całej ściany, a z racji niewielkiej przestrzeni w salonie niezbędne są nam praktyczne półki i szafki, możemy z powodzeniem wpasować telewizor w stojące przy ścianie meble lub meblościankę. Jeśli chcemy delikatnie wyeksponować wpasowany w meble telewizor, możemy pozostawić kilkucentymetrowy odstęp między sprzętem a szafkami, pomalować go lub pokryć ciekawą tapetą. 

Podkreślająca charakter salonu tapeta doskonale sprawdzi się także na ścianie, na której wraz z telewizorem będzie grać pierwsze skrzypce. Duży telewizor umieszczony na ozdobnym tle w postaci tapety to rozwiązanie stosunkowo minimalistyczne, ale zdecydowanie interesujące, świetnie pasujące do nowoczesnych czy loftowych wnętrz. 

Aby wyeksponować telewizor na pustej ścianie możemy użyć także innych materiałów. Doskonale w tej roli sprawdzą się cegła, kamień czy warstwa betonu architektonicznego okalające sprzęt.

Eksponowanie telewizora na ścianie – co jeszcze się sprawdzi?

Aby w ciekawy sposób wyeksponować telewizor na ścianie, możemy użyć także dodatków z drewna. Równie dobrze sprawdzą się elementy zarówno z surowego, jak i malowanego drewna. Jasne deski pod telewizor szczególnie dobrze komponują się z jasną ścianą w kolorze uniwersalnej bieli lub jasnego beżu. Drewniane elementy nie tylko w ciekawy sposób wyeksponują telewizor, ale także nadadzą wnętrzu wyjątkowego klimatu.

Ciekawy efekt możemy osiągnąć, oświetlając umieszczony na ścianie telewizor. Możemy użyć w tym celu klasycznych, niewielkich lampek lub taśmy ledowej zamocowanej wokół telewizora lub na jego tylnej ściance. Możemy również wybrać łatwiejszą opcję, niewymagającą montowania dodatkowych źródeł światła, jaką jest kupno telewizora z wbudowaną poświatą.  

Telewizor na ścianie – o czym jeszcze pamiętać?

Planując aranżację ściany z telewizorem, nie zapominajmy także o odpowiedniej odległości miejsca na sprzęt od gniazdek elektrycznych. Pamiętajmy także, aby znaleźć odpowiedni sposób na estetyczne ukrycie wszystkich kabli – możemy podpiąć je do tylnej ściany telewizora lub poprowadzić wewnątrz naściennych mebli. 


0
Ciekawy efekt możemy osiągnąć, oświetlając umieszczony na ścianie telewizor.