Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Jak podwyższyć za niski stół - 5 ciekawych rozwiązań

Zanim jednak zdecydujesz się na podwyższanie stołu, przemyśl, na jaką wysokość chcesz go podnieść.

Sercem każdego domu jest stół. Dlatego warto zadbać o to, by przebywanie przy nim było dla wszystkich komfortowe. Twój stół jest za niski, co wiąże się z wieloma problemami, takimi jak trudność w wygodnym siedzeniu czy bóle kręgosłupa? Oto 5 ciekawych rozwiązań na to, jak podwyższyć stół. Dzięki nim na nowo będziesz dobrze czuć się przy swoim stole. Sprawdź sam.

Dlaczego podwyższać stół?

0
Sercem każdego domu jest stół.

Wiele osób, które są pytane o metody związane z podwyższaniem stołu, zasugeruje po prostu jego wymianę na nowy. Tymczasem takie podejście jest nieekonomiczne, ponieważ koszt wymiany tego mebla jest o wiele większy niż przeróbki w jego obrębie. Co więcej, niektórzy są bardzo przywiązani do stołu i zamiast go wyrzucać czy sprzedawać, wolą poddać go metamorfozie.

Zanim jednak zdecydujesz się na podwyższanie stołu, przemyśl, na jaką wysokość chcesz go podnieść. Pamiętaj, że odpowiednia wysokość stołu to około 72–80 cm. Taka wysokość uwzględnia potrzeby osób o przeciętnym wzroście. W przypadku ludzi wyższych, warto jednak nieco podwyższyć stół.

Zatem jak podwyższyć stół, by móc cieszyć się z jego użyteczności? Oto kilka sposobów.

Zamontuj dodatkowe stopki

Jeżeli chcesz podwyższyć drewniany stół, dobrym pomysłem będzie zamontowanie na stopach dodatkowych stopek. Warto, by były one wykonane z tego samego rodzaju drewna i zlewały się z całą konstrukcją. Niektórzy natomiast decydują się na celowe podkreślenie różnic, montując zupełnie inaczej wyglądający dół. W ten sposób stół nie tylko będzie wyższy, ale Ty zyskasz także odświeżenie całego pomieszczenia, w którym stoi ten mebel.

Kup podnośnik do stołu

Nie chcesz zbytnio angażować się w przerabianie stołu? Masz także inne rozwiązanie, a mianowicie możesz kupić podnośnik do stołu, który pozwoli Ci na wygodne podwyższenie stołu. Na rynku dostępne są podnośniki w wielu wzorach i kolorach. Dlatego, wybierając podnośnik, możesz zdecydować się zarówno na wersję drewnianą, jak i stalową czy metalową. Podobnie jak w przypadku dodatkowych stopek i tym razem możesz zdecydować się na wersję, która będzie pokrywać się kolorystycznie ze stołem albo się wyróżniać.

Pozbądź się nóg i załóż nowe

Chcąc zachować blat, możesz usunąć nogi stołu i po prostu zamontować nowe. Oczywiście będą one odpowiednio dłuższe niż te poprzednie. To jednak bardzo drastyczne rozwiązanie i polecane jest wówczas, gdy stare nogi naszego stołu są już bardzo zniszczone, a np. blat jest w pięknym stanie. Zainstaluj nowe nogi i odśwież cały mebel.

Wymień blat

Możesz też zadziałać na odwrót, czyli nogi zostawić, a wymienić blat. Ta opcja jest przeznaczona szczególnie dla tych osób, których stoły mają np. pięknie rzeźbione nogi. Wtedy szkoda pozbywać się takich nóżek czy ingerować w ich długość wyżej opisanymi sposobami. Lepiej wówczas wymienić blat. Podczas wymiany można zadbać o to, by był on o kilka centymetrów grubszy. Tym sposobem urośnie Ci cały stół.

Załóż nóżki do łóżka

Nie masz czasu na to, by zająć się odnowieniem swojego stołu? Wyjątkowo szybką metodą na jego podwyższenie będzie zamocowanie nóżek do łóżka, których celem jest podnoszenie jego ramy. Musisz tu jednak zwrócić uwagę na możliwości takich podkładek, ponieważ nie wszystkie nóżki do łóżka są w stanie poradzić sobie z takim ciężarem. Dlatego, jeżeli nie chcesz uszkodzić swoich mebli czy podłogi, zadbaj o dokładne sprawdzenie wszystkich aspektów technicznych tego rodzaju produktu. Chcąc nieco zadbać o design takiego rozwiązania, warto pomalować zamontowane nóżki na kolor, który współgra z kolorem całej konstrukcji. Kto wie, być może będzie to także dobry moment na pomalowanie całego stołu. Dzięki temu zyska nie tylko mebel, ale również całe pomieszczenie, w którym się on znajduje.

Sposobów na to, jak podwyższyć stół, jest całe mnóstwo. Powyżej przedstawiliśmy kilka metod, które skutecznie pozwolą Ci podnieść nieco ten mebel i jednocześnie komfort jego użytkowania. Na którą opcję zdecydujesz się Ty? Czy będą to klasyczne dodatkowe stopki pod nogi, wymiana blatu, wymiana nóżek, podnośnik do stołu, a może zastosowanie nieco ekstrawaganckiego rozwiązania, jakim są nóżki do łóżka?

0
Jeżeli chcesz podwyższyć drewniany stół, dobrym pomysłem będzie zamontowanie na stopach dodatkowych stopek.