Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Calm nature, czyli spokój natury w Twoim domu

Kolekcje płytek ceramicznych, inspirowanych naturą, zostały zaprojektowane z wykorzystaniem wiedzy z zakresu psychologii przestrzeni.

Błękit nieba, kolory piasku i ziemi, zieleń w różnych odsłonach – to kolory, które wyciszają, uspokajają i relaksują. Możemy je odnaleźć w przyrodzie, ale też we własnym domu. Ceramika Paradyż, jeden z największych polskich producentów płytek ceramicznych, stworzyła nowoczesne kolekcje płytek, inspirowanych światem natury. Potrzebujesz odprężenia i ukojenia po ciężkim dniu pracy? Chciałbyś czerpać ze spokoju lasu i siły przyrody, również w domu, który jest Twoim azylem? Wybierz jedną z kolekcji płytek ceramicznych Paradyż i odtwórz barwy natury w swojej łazience oraz kuchni.

Równowaga natury

Sposób aranżacji pomieszczeń ma ogromny wpływ na samopoczucie osób, które w nich przebywają. Zgodnie z założeniami psychologii przestrzeni – nauki, zgłębiającej to właśnie zagadnienie – spokój, wyciszenie i komfort może na stałe zagościć w domu, którego wnętrze urządzono z wykorzystaniem barw i materiałów nawiązujących do natury. Zasada jest prosta: harmonia i równowaga w otaczającej człowieka przestrzeni oddziałuje na jego samopoczucie. Brązy, beże, biele, błękity, zielenie – paleta kolorów, które mają dobroczynny wpływ na nastrój, jest szeroka. Ceramika Paradyż podpowiada, jak je wykorzystać, by stworzyć przestrzeń, w której będziesz rozluźniony i odprężony, i nawet po stresującym dniu pracy szybko odzyskasz równowagę.

Niebo w łazience

A gdyby tak błękit nieba i oceanu przenieść do własnej łazienki? Jest to możliwe dzięki kolekcji płytek Wonder Sky. Do jej stworzenia projektantów Ceramiki Paradyż zainspirowało bogactwo przyrody, w której występują dziesiątki odcieni niebieskiego: skrzące się w słońcu jezioro i granat wzburzonego morza; błękit pogodnego nieba, ale też groźne burzowe chmury; delikatne, wręcz pastelowe niezapominajki i nasycone, ciemnoniebieskie chabry. Przyroda zmienia się co chwilę, m.in. zależnie od intensywności słońca. Tę dynamikę odnajdziemy w kolekcji płytek łazienkowych – cegiełek w różnych odcieniach błękitu z mieniącą się strukturą – w formacie 6,5 x 29,8 cm. Ich uzupełnieniem jest wzór kwiatowy na płytkach o wymiarach 29,8 x 89,8 cm, które składają się na piękny efekt florystycznej tapety. Połączenie tych dwóch motywów stworzy oryginalną kompozycję, przenoszącą wprost do świata błękitów natury.

0
Kolekcja Wonder Sky Ceramiki Paradyż

Blisko ziemi i źródła

Dom jest azylem, który daje schronienie przed resztą świata i wytchnienie od wszystkiego, czemu musisz stawiać czoło poza Twoją przestrzenią. Aby w swojej cichej przystani czuć się – w pełni znaczenia tych słów – jak u siebie, zaprojektuj ją tak, by odpowiadała Twoim wymaganiom. Możesz zainspirować się kolekcją Comfort Place – płytkami, które łączą grafikę przetartego betonu z przykuwającą wzrok, metaliczną fakturą. To jak połączenie spieczonej słońcem ziemi i źródlanej wody albo skalistej ścieżki z lustrem górskiego jeziora. Nieoczywiste połączenie, mające swój początek w naturze, we wnętrzu mieszkania daje zaskakujący, wręcz spektakularny efekt. Dzięki niemu może nastąpić polaryzacja i zatrzymanie uwagi na „tu i teraz”. Ponieważ jednak bazuje on na pierwotnych, bezpretensjonalnych barwach, jednocześnie wywołuje rezultat w postaci harmonii wewnętrznej i odczucia luksusu u osób, które przebywają w takim otoczeniu. Po ciepłej kąpieli w relaksującej przestrzeni albo po rytualnej filiżance kawy w kuchni, będącej sercem domu, możesz ponownie powrócić do pędzącego na zewnątrz świata i podejmować nowe wyzwania.

0
Kolekcja Comfort Place Ceramiki Paradyż

Zielona ścieżka

Tundrowy las, amazońska dżungla, pierwotna puszcza – te miejsca setki lat temu były domem człowieka. Do dziś szeroko pojęta przyroda stanowi jego naturalne środowisko, w którym czuje się dobrze jak nigdzie indziej. Jednocześnie rozwój cywilizacji i zaawansowanych technologii sprawiają, że potrzeba komfortu stała się bardzo istotną kwestią, której nie można i nie warto pomijać. Dlatego urządzając swoje wygodne, nowoczesne mieszkanie, korzystaj z osiągnięć technicznych, ale też bądź wierny naturze. Zróżnicowaną, dziką przyrodę doskonale odwzorowują płytki do łazienki i kuchni z kolekcji Green Philosophy. Patrząc na nie oczami wyobraźni, staniesz na zielonej ścieżce w otoczeniu natury, niemal czując jej zapachy i słysząc brzęczenie owadów zapylających rośliny. Takie wrażenie uzyskasz dzięki płytkom o wymiarach 29,8 x 89,8 cm, przedstawiającym florystyczną dekorację, czy innym – imitującym strukturę pieca kaflowego albo dekoracyjną mozaikę.

Kolekcja Green Philosophy Ceramiki Paradyż

Iluzje codzienności

Delikatne, ciepłe odcienie płytek z kolekcji Illusion uzupełniają subtelne dekoracje w odcieniach beżu, jasnego brązu, połyskującego złota i szarości o różnym nasyceniu. Układają się one w motyw finezyjnych kwiatów, a może jesiennych liści, których intensywność przytłumił pierwszy szron. Organiczne wzory zostały tak zaprezentowane, by nie było widać ich wyraźnego początku ani końca – taką postać może mieć jedna z wielu iluzji, które są elementami naszej codzienności. Zagadkowy, wielowymiarowy motyw organiczny został połączony ze szlachetnością kamienia, inspirowanego strukturą onyksu. Od wieków jest on uważany za kamień chroniący przed negatywnym myśleniem, sprzyjający jasności umysłu i budujący wewnętrzną równowagę.

Kolekcja Illusion Ceramiki Paradyż